Yaşlı Bakıcı

Yaşlı bakıcı, yaşlıların tüm bakım ihtiyaçlarını gideren kişidir. Bir yaşlı bakıcının temel sorumlulukları; yaşlılara eşlik etme, kişisel bakımlarında yardımcı olma, yaşlının durumuna göre değişmekle birlikte kişisel bakımını sağlama, yemek planlamasını yapmak, banyo yapmasına yardımcı olmak, çamaşırlarını yıkamak, bulaşıklarını yıkamak ve tüm rutin temizlik işleridir.

İnsanlar yaşlandıkça dışarıya çıkmakta zorlanır, zamanının çoğunu evde geçirir. Bu durum sonucunda sosyalleşmeleri zorlaşabilir. Yaşlı bakıcılar yaşlılarla etkileşim kurarak sosyalleşmelerini sağlarlar. Bu sayede yaşlıların sosyalleşme ihtiyaçları da giderilmiş olur.

Yaşlılara veya hasta yaşlılara bakmak kolay bir iş değildir. Sevdiklerinize en uygun yaşlı bakıcıyı Pratik Bakıcı’da bulursunuz. Pratik Bakıcı, size ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir yaşlı bakıcı bulmak için tüm enerjisini sarf eder.

Pratik Bakıcı’nın yaşlı bakıcıları güvenilir, gizliliğe önem veren, nitelikli, eğitimli ve deneyimli kişilerdir.

Ne Zaman Yaşlı Bakıcıya İhtiyaç Duyarsınız?

  • Yaşlı sevdikleriniz günlük işlerini artık kendileri yapamamaya başladığı, yardıma ihtiyaçları olduğu zaman yaşlı bakıcıya ihtiyaç duyarsınız.
  • Yaşlı yatalak hale geldiyse ya da herhangi bir nedenden dolayı eskisi kadar hareketli değilse yaşlı bakıcıya ihtiyaç duyarsınız.
  • Yaşlı sürekli gözetim halinde olmaya ihtiyaç duyuyorsa bir hasta bakıcı tutmanız gerektiği anlamına geliyor.
  • Yaşlı hastaysa ve sürekli bakıma ihtiyaç duyuyorsa hasta bakıcıya ihtiyaç duyarsınız.

Yaşlı Bakıcı Arıyorum

Yaşlı bakıcı arıyorum diyorsanız dikkat etmeniz gereken noktalar var, bir yakınınız için yaşlı bakıcı arıyorsanız o insanın yaşlı bakıcı isteyip istemediğini öğrenmeniz çok önemli.

Genellikle yaşlı insanlar yaşlandıklarını ve kendisini eskisi gibi idare edemediğini kabullenmek istemez, bu konuda ilgili kişinin yardıma ihtiyacı olduğuna eminseniz bir yaşlı bakıcı tutmadan önce mutlaka onayını almalısınız, aksi halde yardıma ihtiyacı olan yaşlımız yaşlı bakıcı ile sorunlar yaşayabilir.

Bu yüzden yaşlı insanlarla açıkça konuşulmalı ve doğru kararı vermeleri yönünde ikna edilmeli.

Yaşlı Bakıcı İstanbul

İstanbul’da birçok nitelikli yaşlı bakıcı var, bu bolca seçeneğiniz olduğu anlamına geliyor. Seçeneğiniz çok olduğu için kriterlerinize en iyi uyan yaşlı bakıcıyı bulabilirsiniz. Pratik Bakıcı olarak sizin için alanının en iyisi olan yaşlı bakıcıları buluruz. Bu sayede gözünüz asla arkada kalmaz!

Yatalak Hasta Bakıcı Fiyatları

İnsanlar yaşlandıkça evlerine daha da bağlanırlar, bu yüzden yaşlılar huzurevlerinde kalmayı tercih etmezler. Yatalak hastalar için de durum değişmez, yatalak hastalar da genellikle huzurevi yerine kendi evlerinde bakılmayı tercih ederler. Durum böyle olunca sorumlular yatalak hasta bakıcıların maliyetlerini merak ediyor. Yatalak hasta bakıcı fiyatları deneyime, niteliğe ve hastanın durumuna göre değişiklik gösterir.

Pratik Bakıcı olarak yaşlı bakıcı fiyatlarının pahalı olduğu efsanesini yerle bir ediyoruz! Yaşlı bakıcı hizmeti fiyatları ile ilgili olarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yaşlı Bakımı İş İlanları İstanbul Avrupa Yakası

Yaşlı bakımı konusunda deneyimliyseniz ve İstanbul Avrupa Yakası’nda iş arıyorsanız Pratik Bakıcı’ya başvurun! Başvurunuzu değerlendirelim ve kriterlerimize uyuyor olmanız halinde size dönüş yapalım.

Yeni Blog Yazımız Yayında!

Bize Ulaşın