Gece Sık Uyanan Bebekler İçin Ne Yapılmalı?

Uyuyan bebek fotoğrafı

Bebeğinizin gece boyunca uyanmasının birçok nedeni vardır. Beslenmeye ihtiyacı olabilir, diş çıkarıyor olabilir, gazı sıkışmış olabilir; bebeğinizin gazını nasıl çıkaracağınızı bilmiyorsanız “Bebeğin Gazı Nasıl Çıkarılır?” adlı blog yazımızdan gerekli bilgileri alabilirsiniz.

Bebeğiniz gece uyanması, sizin uyku düzeninizin de bozulmasına yol açar. Uyku düzeniniz bozulunca sürekli yorgun hissedersiniz, bu durum hem sizin hem de bebeğiniz için olumsuz sonuçlar doğurur.

 

Birçok bebek aç olmasa bile gece boyuna uyanmaya devam edebilir. Eğer gece uykunuzun kesilmesiyle başa çıkabiliyorsanız, bekleyebilir ve bebeğinizin istediği zaman uyumasına izin verebilirsiniz. Ancak uyku düzeninizin bozulması sizin için sorun teşkil ediyorsa bu yazı tam size göre. Bu blog yazısını bitirdiğinizde gece sık uyanan bebekler için ne yapılmalı? sorusunun cevabına hakim olacaksınız.

 

Gece Sık Uyanan Bebekler İçin Yapabilecekleriniz

Bebeğinizi gündüz daha sosyal ve canlı biçimde besleyerek gece acıkmamasını ve sessiz kalmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede bebeğiniz vücut saatini ayarlar ve gece ile gündüz arasındaki farkı öğrenir.

Bebeğinizin uykuya kendi başına dalmasına şans verin.

Bebek uyurken sırtüstü yatırılmalı ve kafası yastık ile yükseltilmemeli. Yastık ile direkt yükseltmek bebeğin sindirim sistemi tam oluşmadığından dolayı reflü ve kusmaya sebep olabilir.

Bize Ulaşın