Bebek Bakıcısı

Bebek bakıcısı, ebeveynleri adına geçici olarak çocuklara bakmakla yükümlü olan kişidir. Bir bebek bakıcısı gözetime ihtiyacı olan her yaştan çocuğa bakabilir. Peki bebek bakıcısı ne yapar? Bebek bakıcısı çocuklarınızın etkinlik planından günlük bakımına kadar birçok görevle yükümlüdür. Örneğin; çocuğunuzun oyun, spor ya da sanat aktivitelerinin zamanında gerçekleşmesini sağlar.

Her şeyden öte bebek bakıcısının görevi bebeğinizin güvenliğinden sorumlu olmaktır.

Bebek Bakıcısı Fiyatları

Bebek bakıcılarının yükümlülükleri yapılan anlaşmaya göre değişiklik gösterir, bazı bakıcılar bebek bakımı dışında ek sorumluluklar almaya olumlu yaklaşabilir. Bu yüzden bebek bakıcısı fiyatları çok değişkendir. Örneğin; yemek pişirme ya da hafif temizlik yapmak bebek bakıcısının görevleri arasında değildir. Ancak ekstra para karşılığında bazı bebek bakıcıları bu görevleri de üstlenebilir.

Bebek bakıcısı fiyatlarını belirleyen etkenler;

Çalışılan Süre= Bebek bakıcısı yarı zamanlı (part time) ya da tam zamanlı (full time) çalışabilir. Elbette yarı zamanlı çalışan bebek bakıcısı fiyatları ile tam zamanlı bebek bakıcısı fiyatları aynı değildir. İstenildiği takdirde yatılı çalışan bebek bakıcıları da vardır. Bebek bakıcıları aynı zamanda günlük de çalışabilirler. Nasıl mı? Örneğin yıl dönümünüz ve kutlamayı dışarda yapmak istiyorsunuz. Günlük bebek bakıcısı tutarak gözünüz arkada kalmadan kutlamanızı gerçekleştirebilirsiniz.

Şehir, Bölge= Bebek bakıcısı fiyatlarını belirleyen bir diğer etken ise bulunduğunuz şehir, bölgedir. Bebek bakıcısı fiyatları bölgeden bölgeye değişkenlik göstermektedir.

Pratik Bakıcı size en uygun fiyata sahip nitelikli bebek bakıcılarını bulur!

Bebek Bakıcısı Seçerken Sorulması Gereken Sorular

Bebeğinizi onunla bırakırken içiniz rahat mı?

Bebeğiniz bakıcınızı sevecek mi?

Ev işlerinize yardımcı olacak mı? (Opsiyonel)

Ondan ekstra istekleriniz var mı?

Cinsiyet tercihiniz var mı? (Çoğu bakıcı kadındır ancak yine de cinsiyet tercihiniz olabilir)

Sabıka kaydı var mı?

Evinize yakın bir konumda mı yaşıyor?

Referansları iyi mi?

Tecrübesi var mı?

Güvenlik bilincine sahip mi?

Pratik Bakıcı’da ilanı yayınlanan tüm bebek bakıcıları gerekli kriterlerin tümünü taşırlar. Bebek bakıcısı arıyorsanız en güvenilir bebek bakıcılarının ilanlarını bu sayfada bulabilir ve inceleyebilirsiniz!

Bebek Bakıcısı İlanları

Bebek bakıcısı arıyorsanız bebek bakıcısı ilanları arasından size en uygun bebek bakıcısını bulabilirsiniz. Pratik Bakıcı bünyesinde ilanı çıkılan tüm bebek bakıcıları profesyonel, deneyimli, bilgili, organize ve nitelikli kişilerdir. Bebek bakıcısı ilanlarını incelerken dikkat etmeniz gereken belli başlı kurallar var;

Bir bebek bakıcısından beklentinizin ne olduğuna karar vermelisiniz, yalnızca bebeğinize bakıcılık yapmasını mı yoksa aynı zamanda ev işlerinize de yardımcı olmasını mı istiyorsunuz? Bebek bakıcısı ilanlarını incelerken tutmak istediğiniz bebek bakıcısının taleplerinize uygun olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Bu sayede size en uygun bebek bakıcısını bulabilirsiniz.

Bebek Bakıcısı Arıyorum

Çocuğunuz için doğru bebek bakıcısını seçmek, zor ve meşakkatli bir süreçtir. Güvenilir ve aynı zamanda çocuğunuzu güvende tutabilecek birisini bulmak istersiniz. Bebek bakıcısı arıyorum ve bu konuda kesinlikle kararlıyım diyorsanız bebek bakıcısı ararken dikkat etmeniz gereken en temel kriterler;

Bebek bakıcısının tecrübeli olmasına dikkat etmelisiniz, bir bakıcı bebek bakımını ne kadar çok tecrübe etmişse o konuda o kadar uzmanlaşmış demektir. Bu yüzden işe alacağınız bebek bakıcısının deneyimleri hakkında bilgi edinmeyi kesinlikle unutmayın!

Bebek bakıcısı güvenilir olmalı, çocuğunuz için bir bebek bakıcısı arıyorsanız güvenilir olduğuna emin olmalısınız, bebek bakıcısı her anlamda güvenilir olmalı. Hem çocuğunuza bakarken gözünüz arkada kalmamalı hem de iş ahlakını benimsemiş olmalı. Bebekler bakıcılarıyla bir bağ kurarlar ve bebek bakıcısının sürekli değişmesi bebekler için de zor bir durumdur.

Bebek bakıcısı enerjik olmalı, bebeklerinizin enerjisi bitmek tükenmek bilmez! Bu yüzden bebek bakıcısı da enerjik olmalı ve bebeğinizin ritmine uyum sağlayabilmeli.

Bebek bakıcısı dikkatli olmalı, bebeğinizle tüm gün birlikte olacak kişinin dikkatli olması gerektiğini biliyorsunuzdur. Çocuğunuzun sıkıldığını ya da acıktığını hemen anlayarak ihtiyaçlarını gidermeli. Bu yüzden bakıcınız bebeğinizi sürekli dinlemeli ve onunla etkileşim içinde olmalıdır.

Yeni Blog Yazımız Yayında!

Bize Ulaşın