Bebek Bakıcısı Nasıl Olunur?

Çimlerde Oyun Oynayan Bebek

Bebek bakıcısı mesleği her geçen gün popülerleşiyor. Bu durum neticesinde bakıcı adaylarının kafasında “bebek bakıcısı nasıl olunur?” sorusu doğuyor. Öncelikle bebek bakıcısı olmaya uygun olup olmadığınıza karar vermelisiniz. İlgi alanlarınız, kişisel durumunuz sizin bebek bakıcısı olmanıza izin veriyor mu bunu bilmelisiniz.

 

Bebek bakıcılığı yapmak istiyorsanız bebek bakıcılığı eğitimi almalısınız. Bebek bakıcısı eğitimini başarıyla tamamladığınız zaman hizmet vermeye hazır olacaksınız!

Bebek Bakıcısı Olmak İstiyorsanız Bilmeniz ve Uygulamanız Gereken Temel Şeyler;

 

Çocukları Seviyor musunuz?

Bebek bakıcısı olmak maaşı ve imkanları itibari ile iyi bir fikir olarak gözükebilir. Peki bu mesleğin içeriğini hiç düşündünüz mü? Küçük çocuklara ve bebeklere bakmak çok fazla dikkat gerektirir. Onları izlemeniz, beslemeniz, onlarla oynamanız ve sordukları tüm sorulara cevap vermeniz gerekir. Hatta bezlerini dahi siz değiştirmelisiniz. Eğer bebeklerin ve çocukların bu nazlı hallerinden hoşlanmıyorsanız bebek bakıcısı olma fikrini kafanızdan çıkarıp atmanız gerekiyor.

 

Bebek Bakıcısı Kursu Alın

Bebek bakıcısı olmak istiyorsanız Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bir eğitim kurumunda bebek bakıcısı kursu almanız gerekiyor. Bu kurs sonucunda Evde Çocuk Bakıcılığı ya da Çocuk Bakım Elemanı sertifikasını almaya hak kazanmalısınız.

 

İlk Yardım Kursu Alın

Çocukların enerjisi tükenmek bilmiyor, her yere tırmanırlar, yataktan atlamaya bayılırlar, zıplamak en sevdikleri aktivite dahi olabilir. Bu durumların hepsi yaralanmalara yol açabilecek aktiviteler ve siz bebek bakıcısı olmak istiyorsanız yaralanan çocuklara nasıl yardım edebileceğinizi bilmelisiniz.

 

Bebek Bakıcısı Oldunuz, Nasıl İş Bulacaksınız?

Bebek bakıcısı oldunuz ve oldukça donanımlısınız. Peki iş bulma sürecini doğru yönetebilecek misiniz? Bu noktada Pratik İK ile çalışmak iş bulma hedefinize kısa sürede ulaşmanızı sağlayacak. “Bebek Bakıcısı Nasıl İş Bulur?” adlı makalemiz yakında yayında! Mutlaka okuyun.

Bize Ulaşın